Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(10,00 - 18,00), zoom dohodou
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
  • Štítky blogu
Novinky
15.09.2020
RADOSŤ A ISTOTA PRE KAŽDÉHO
Investičné zlaté či strieborné mince a tehličky rôznych gramáži od celosvetovo akreditovaných mincovní vždy aktualizové a k osobnému odberu alebo dovo... čítať celé
20.02.2020
DARČEKOVÉ MINCE A TEHLIČKY
Na mimoriadne rodinné príležitosti sme pre Vás pripravili špeciálne darčekové (strieborné a zlaté) tehličky a mince. Na narodeniny, meniny, výročia, j... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
Blog
19.10.2020
CHCEM VLASTNIŤ INVESTIČNÉ ZLATO, LEBO:
Veľa ľudí rozmýšla a zvažuje či kúpi zlato, či nie. Už nerozmýšľajte, konajte, kupujte, kým sa dá... čítať celé
02.09.2020
Van Eck tipuje nárast ceny zlata na 3.400 USD za uncu
V dobe, kedy sa analýzy sústreďujú na to, kam až môže klesnúť cena zlata, najstarší zlatý fond na svete Van Eck prichádza s úplne opačným pohľadom na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Sporenie na dôstojný dôchodok v investičnom zlate.

Sporenie na dôstojný dôchodok v investičnom zlate.

Každý, len kúsok uvedomelý Slovák sleduje a vie, že naše dôchodky idú čoraz viac dole vodou. Dnes ešte dáke máme, zajtra budeme mať o kúsok menšie a do dôchodku budeme musieť ísť o trochu neskôr. Tento pomer sa bude stále viac úmerne posúvať. Akým smerom? Do dôchodku pôjdeme stále neskôr a naše dôchodky sa v čase zmenia na almužnu. Mnohí ju majú už dnes. Prečo naši dôchodcovia už dnes nevedia vyžiť? Predstavte si starú ovdovelú babičku, ktorá ma dôchdok okolo 334€. Zaplatí si nájomné, elektriku, plyn, vyšetrenia u lekára, vitamíny, lieky. Stačí jej to? A kde je strava a kultúra? Na kvalitnú stravu by potrebovala minimálne ďalších 334€. A bude to stále horšie. Ak nemá deti, ktoré jej pomôžu, živorí a trpí.

Ako je možné, že len pár kilometrov od nás - v Rakúsku, chodia dôchodkyne na drahé dovolenky k moru, kávičkujú v centre Viedne v luxusných reštauráciách... Myslíte si, že je tá naša slovenská babka odrobila menej? Určite nie. Viete v čom je rozdiel? Áno, v politickom systéme, ale aj vo finančnej gramotnosti a informáciách ktorými nás tu na Slovensku kŕmia, či o tých ktoré nám nepovedia. Celkovo je Rakúsko vyspelejšia krajina, má vyššie platy za rovnakú prácu ako u nás a má aj vyššie dôchodky. Čo je však najpodstatnešie, občania Rakúska sa nespoliehajú na štát, ale na seba. Tradične si rodiny vo vyspelých krajínách vždy časť výplaty odkladajú. No nie do "papierovej" obálky. Časť výplaty investujú do rôznych investičných nástrojov, časť dávajú do tradičnej konzervatívnej fyzickej komodity - investičného zlata. Vždy 10% papierov zamenia na skutočné platidlo - fyzické investičné zlato. Je to ich zvyk, prirodzenosť, tradícia. Pridajme sa k ním a budeme sa mať dôchodku ako oni - v Rakúsku, Nemecku či Švajčiarsku. Ešte ste o tom nepočuli? Už 10 rokov sa to dá aj u nás na Slovensku. Nikto Vám to nepovedal? Nemajú to v banke? Nie? Banka Vám chce dať pôžičku a zarobiť na úrokoch, prípadne chce Váš keš, aby ho mohla "točiť". Nechce, aby Vaše zlato ležalo na poličke. 

Ako si vieme na Slovensku sporiť v zlate? Zriadime Vám Váš "ZLATÝ ÚČET", na ktorý si podľa svojich aktuálnych možnosti a počtu mincí, ktoré chcete vlastniť, pošlete prvú investičnú platbu. Následne si posielate či vkladáte od 25€ - 1000€/mesačne. Vždy po zaslaní platby Vám Vaše eurá najbližší pondelok premeníme na zlato. Ak v niektorý mesiac platbu nezrealizujete, nič sa nedeje. Žiadne úpomienky, pokuty ani sankcie Vám nehrozia. Váš účet funguje na Vašich aktuálnych príjmoch. Keď sa darí, pošlete viac, ak menej, tak menej. Minimálne však 25€. Čím skôr, vaše mince nasporíte a čím dlhšie ich budete odkladať (napr. na dôchodok) tým väčšiu hodnotu  v časenadobudnú. Všetky pohyby - Vaše vklady/nákupy zlata môžete sledovať vo Vašom bezplatnom klientskom prístupe a oznámenie o každom nákupe Vám príde najbližší pondelok po nákupe mailom. Postupným skladaním zlatej investičnej mince Wiener Philharmoniker sa dostanete k jej konečnej váhe 31,1g a tá je Vám okamžite a bezplatne doručená domov.

Prečo práve do zlata? V stredno a dlhodobom horizonte ide cena zlata veľmi pekne smerom hore. Ak by sme už v roku 2000, kedy sa začalo u nás používať euro, mali možnosť meniť peniaze na zlato - skutočné peniaze, boli by sme už dnes v zisku + 300%. Naopak, ak si odkladáme v papierovej mene, nezhodnotili sme nič, dokonca kúpna sila ušetrených peňazí stratila na kúpnej sile - 50%.

Sporením do zlata si viete fyzický majetok na svoj dôchodok znásobiť, čím si zabezpečíte kľud, hojnosť a dôstojnosť. 

Mgr. Petra Pántiková, špecialista na zlato

Partner Golden Oak trust

Majiteľ Bonheur s.r.o., eGOLD.sk

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

Nákup, dodanie a sprostredkovanie investičného zlata je oslobodené od dane podľa §67 ods. 3 zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty. Spoločnosť eGOLD s.r.o. - majiteľ eGOLD.sk je registrovaná na Puncovom úrade SR, podlieha puncovej inšpekcii a je zapísaná v zozname podnikateľov s drahými kovmi pod registračným číslom 4839. 

                

 

 

Sídlo spoločnosti

eGOLD s.r.o.

Zámocká 32

811 01  Bratislava 

IČO: 51 751 291

DIČ: 2120775602

IČ DPH: SK2120775602

Klientské centrum

OC RETRO, 1. poschodie

Nevädzova 6

821 01  Bratislava

riaditeľ Klientského centra:

Ing. Monika Vandriaková

+421 905 566 015

Otváracie hodiny

Pondelok - Piatok: 10,00 - 18,00 

Sobota: 10,00 - 18,00

Nedeľa: 10,00 - 18,00

Osobný odber, či dovoz po 18,00 dohodou.

Kontakt
(10,00 - 18,00), zoom dohodou